Staranie się o dziecko a działanie tabletek Steridil

Witam. 17 września dostałam okres i będąc u lekarza przepisał mi (steridril) na 7 dni od 16 dc no i tak się stosowałam. Staram się o dziecko. Co mi to dało? dziś mamy 17 październik okresu nie ma jak to teraz działa? Pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie lekarz ordynując lek na 7 dni chciał uzyskać efekt zwiększenia szansy na efektywną owulację w wyniku odstawienia tabletek. Niestety nie zawsze takie rozwiązanie zadziała. Obecny brak miesiączki może być wynikiem zaburzenia poziomu hormonów. Nie oznacza to jednak iż nie ma możliwości zajścia w ciążę.