Stłuczenie pośladka i wgłębienie

Kilka lat temu odniosłam dość obszerne stłuczenie pośladka w wyniku wypadku. Po zejściu obrzęku i siniaków na pośladku pojawiło się wgłębienie, które utrzymuje się do tej pory. Dodatkowo naciskając w środek zaglębienia nie czuję w stu procentach dotyku (porównując do drugiego pośladka). Pomimo wielu siłowych ćwiczeń kształt pośladka nie zmienia się w sposób zadowalający (drugi pośladek bardzo dobrze reaguje na zadawany wysiłek). Czy pośladek wróci kiedykolwiek do poprawnej formy? Co zrobić?

Witam. Opisywane zmiany najprawdopodobniej są wynikiem ubytku tkanki mięśniowej w miejscu urazu. Niestety mało prawdopodobne jest, że pośladek kiedykolwiek powróci do poprzedniego kształtu.