Stosowanie drugiego opakowania Microgynon

Witam. Mam 46 lat. Od kwietnia 2012r. przyjmuję Microgynon 21. Brałam je systematycznie, jednak 1 marca (w 15 dniu) zażyłam przez pomyłkę 2 tabletki przez co branie tabletek zakończyłam w 20 a nie w 21 dniu. Postanowiłam zastosować 7 dni przerwy, a kolejne opakowanie zacząć o jeden dzień wcześniej. Czy byłam zabezpieczona (w dniu pomyłki współżyłam)? A może powinnam zażyć jedno opakowanie po drugim?

Renata GrzechociĹska

Kolejne opakowanie proszę zacząć dzień wcześniej. Skuteczność nie jest obniżona.