Stosowanie kwasu foliowego przy niedoczynności tarczycy w ciąży

Witam Mam pytanie prawdo podobnie jestem w ciąży, rano robiłam test i druga kreska wyszła blada a testowa mocna. I mam pytanie czy picie soku z wyciśniętej pomarańczy wystarczy jako kwas foliowy oraz czy kwas foliowy mozna zażywać przy niedoczynności tarczycy? i kiedy powinnam udać się do lekarza ginekologa? Z góry dziękuje za odpowiedz Pozdrawiam

Witam,
na pierwszą wizytę u ginekologa należy zgłosić się między 6 a 8 tyg. ciąży.
Kwas foliowy należy przyjmować już od teraz 1x1 tabl pomimo picia soku z pomarańczy, może go Pani przyjmować pomimo niedoczynności tarczycy.
Jednak ze względu na niedoczynność może Pani udać się do ginekologa wcześniej - być może będzie potrzeba włączenia hormonów tarczycy, aby płód rozwijał się prawidłowo,

pozdrawiam