Stosowanie tabletek Daylette a tabletki placebo

Biore tabletki daylatte i zamiast 15 bialej tabletki wzielam jedna z placebo. Jak mam dalej brac tabletki?tak jak do tej pory?i czy przez ta pomylke miesiaczke dostane tak jak powinnam?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Przede wszystkim przez tą pomyłkę mogło dojść do okresowego spadku zabezpieczenia hormonalnego. Powinna Pani skończyć opakowanie zgodnie z kolejnością tabletek i przez okres 3-5 dni od dnia zastosowanej omyłkowo tabletki placebo stosować dodatkową formę antykoncepcji.