Stosowanie tabletek Daylette przy chorobie Crohna

Witam, cierpię na chorobę Crohna (zlokalizowaną w jelicie grubym). Od maja zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne Daylette. Przechodzę teraz dość mocne zaostrzenie choroby i mam zacząć brać encorton, moja lekarka mówi że raczej nie powinnam teraz stosować tabletek antykoncepcyjnych. Niestety nie mam jak skonsultować się z moim ginekologiem, więc zapytam tutaj. Czy encorton osłabia działanie tbl anty i czy powinnam je dalej przyjmować? Boje się, że jeśli przestanę to bardzo rozreguluje swój cykl.

Choroba Crohna łączy się z biegunkami, co w znacznym stopniu może zaburzać wchłanianie tabletek, a zatem pojawią się krwawienia i plamienia. Ponadto może to obniżyć skutecznośc tabletek. W starszych opracowaniach podkreślano u chorych z chorobą Crohna skłonność do zakrzepicy, co również jest pewnym niebezpieczeństwem. Proszę porozmawiać ze swoim lekarzem o Mirenie lub Jaydess, co byłoby skuteczne i mało obciążające.