Stosunek seksualny podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych a ryzyko ciąży

Dopiero zaczęłam stosować tabletki antykoncepcyjne, brałam je 6 dni na 6 krwawienie było niewielkie i nie dokuczliwe, i właśnie na 6 dzień współżyłam ze swoim chłopakiem, do momentu wytrysku, który nastąpił w środku,później było jeszcze niewielkie krwawienie, 1 tabelkę wzięłam w 1 dzień krwawienia.Czy nie ma ryzyka ciąży ? Dziękuję ,Pozdrawiam.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Niewielkie ryzyko ciąży istnieje zawsze, gdyż wskaźnik Pearla dla doustnej antykoncepcji hormonalnej wynosi 0,5-1. Oznacza to że 1-2 kobiety na 200 stosujące tą metodę antykoncepcji, pomimo jej stosowania zachodzi w ciąże.
Jednak już po 2-3 dniach przyjmowania doustnej antykoncepcji (przy prawidłowym jej stosowaniu) powinna być Pani w pełni zabezpieczona.
Proszę być spokojną.