Strach przed wyjściem z domu i złe samopoczucie u 27-latki a nerwica

witam mam 27lat jestem mamą wychowuje dzieci mam problemy ze zdrowiem obawiam sie ze to nerwica poniewaz duzo czytam a nie byłm jescze u lekarza. Boję się wyjść z domu bo często gęsto sie żle czuję. chodzę często do wc sikac z tego powoduboję sie wyjść gdzie kolwiek mam dretwienie rąk zwłaszcza lewej strony dusznosci kołatanie serca ręcę mi czasami drżą nie raz w sklepie czy w jakims urzędzie myślałam że zemdleje robi mi się słaboi boje się że kiedyś upadne prosze o poradę

Witam,
warto zadbać o swoje zdrowie, warto byłoby w pierwszej kolejności udać się do lekarza 1-go kontaktu i zrobić podstawowe badania. W następnej kolejności warto także zadbać o zdrowie psychiczne (także lekarz 1-go kontaktu będzie mógł Pani wskazać kolejne kroki, wystawić skierowanie do psychiatry, na leczenie psychoterapeutyczne, jeśli zajdzie taka potrzeba). Rzeczywiście wiele z opisanych przez Panią objawów może sugerować zaburzenia lękowe, których najlepszą forma leczenia jest psychoterapia. Bardzo dobrze, ze czyta Pani o zaburzeniu, zawsze pierwszym etapem jest zapoznanie się z problemami i ich przyczynami, a następnym praca nad nimi, to zapewne przed Panią. Ale zachęcam do tego, bo warto. Także podsumowując w pierwszej kolejności warto udać się do lekarza internisty zrobić badania, trzeba mieć pewność czy część z Pani problemów nie ma przyczyny fizjologicznej, jeśli zajdzie taka potrzeba lekarz skieruje Panią na dalsze leczenie, jeśli tak się stanie, zachęcam do jego podjęcia. Wymaga trochę pracy, ale przy pomocy terapeuty i przy Pani chęci zmiany obecnej sytuacji (myślę, że skoro zdecydowała się Pani napisać to ta chęć jest) powinno się udać. Życzę powodzenia. Pozdrawiam.