Stres i nerwica lękowa u 32-latka

Witam mam 32 lata,188cm,100 kg,palę papierosy i piję 3 kawy dziennie.Jestem bardzo nerwowy,ciągle się stresuję i mam nerwicę lękową.Mam pytanie odnośnie wyników Holtera 24 a dokładniej o pobudzenia komorowe których mi wyszło 10398 i 3145 pojedynczych przedwczesnych pobudzeń komorowych i 1 pauze 2011 ms w bloku 2 stopnia mobitz.Czy te pobudzenia mogą być spowodowane moimi lękami i nerwami czy też kofeiną? i co z tą pauzą?Lek powiedział że w moim wieku to normalne i narazie nie ma się czym martwić

Witam Pana. Mimo odpowiedzi lekarza widać, że nadal Pana niepokoi to co dzieje się z Pana organizmem. Prawdopodobnie nie ma tu jednej przyczyny Pana objawów. Wszystko to, co Pan wymienił (papierosy, kawa, nerwica lękowa) może stymulować te objawy. Nie wiem czy korzysta Pan z pomocy psychologicznej. Przy rozpoznaniu nerwicy lękowej oprócz pomocy lekarskiej dobrze by było by mógł Pan korzystać z oddziaływań psychologicznych. Być może ich efektem byłoby ograniczenie stresu, używek i lepszy stan Pana zdrowia. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Dobry wieczór, na wstępie chciałbym aby Pan to przeczytał:

http://www.psychotherapie-live.de/nerwica/
http://psychotherapie-live.de/data/documents/STRES-zabija-akt..pdf

Po przeczytaniu zrozumie Pan, jakie skutki może mieć nadmierny stres i jakie objawy ma
nerwica lękowa i dlaczego powinno się jej nie leczyć farmakologicznie.

Jeżeli lekarz powiedział, że nie ma się czym martwić to brał pod uwagę wyniki i Pana wiek. Ale jeżeli weźmiemy pod uwagę papierosy+ permanentny stres + nerwicę lękową
i ewentualne leki to jest się czym martwić to bardzo.

Sugerowałbym pilne skontaktowanie się z psychoterapeutą ewentualnie nawet online
Pozdrawiam serdecznie

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
Zachęcałabym do rozmowy z lekarzem, jeśli lekarz, po konsultacji i przeprowadzeniu badań diagnostycznych wykluczy chorobę somatyczną, wówczas należy skonsultować się np. w Poradni Zdrowia Psychicznego i rozpocząć leczenie nerwicy. Główną metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, proszę skontaktować się z psychoterapeutą w swoim mieście i umówić się na spotkanie. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności. Pozdrawiam
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl