Strzelanie w głowie i przeżycie przykrych doświadczeń

Od ok 4 msc słyszę strzelanie w głowie. Gdzieś w okolicach polika/ucha. Wydaje mi się, że jest to sytuacją związaną ze dużym zdenerwowaniem, jakie przeszedłem jakiś czas temu. Poczułem wrogość znajomego przy dziewczynie, która mi się podobała a ja jej. Nie chciałem nic złego mu powiedzieć, więc uznałem, że ją tracę i poczułem narastający ból po lewej stronie głowy. Czy to oznaka załamania psychicznego? Dodam, że od tamtych chwil brak mi energii, motywacji do życia, mimo, że jestem dobrej myśli.

Witam,

faktycznie z Pana opisu może wynikać, że objaw, o którym Pan wspomina może mieć podłoże psychiczne, emocjonalne. Jednak zanim przyjmie się tę opcję warto skontaktować się z lekarzem internistą, który po wywiadzie z Panem zadecyduje, czy Pana dolegliwość wymaga dalszej diagnostyki czy raczej wsparcia psychoterapeutycznego.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Podobne objawy mogą być objawami nerwicowymi. Najlepiej poradzić sobie z nimi z pomocą psychologa, psychoterapeuty. Zachęcam do zgłoszenia się na konsultację.