Swędzenie sutka a choroba nowotworowa

Dzień dobry, Czy powtarzające się swędzenie sutka stanowi niepokojący objaw?

Witam,
swędzenie okolicy sutka jest objawem niespecyficznym, może wynikać z podrażnienia mechanicznego lub chemicznego - jeżeli trwa długo, zauważyła Pani powiększenie sutka, wydzielinę, obrzęk, zaczerwienienie, zgrubienie, guzki - powinna Pani zgłosić się na konsultację do lekarza )ginekologa lub lek. rodzinnego)

pozdrawiam!