Tabletka a biegunka

Witam, skończyłam przerwę 7-dniową w czwartek, i w piątek o godz 10.00, czyli stała pora tabletki, wzięłam tabletkę, ale po 2 godzinach dostałam biegunki, jednorazowej, jeśli można tak to nazwać, i właśnie po tej biegunce za chwilkę doszło do stosunku. Niestety, nie wiedziałam, że mogę przyjąć tabletkę z zastępczego opakowania, więc jej nie przyjełam. Następną wzięłam w sobotę normalnie o 10.00, Proszę powiedzieć, czy antykoncepcja jest wtedy mniejsza i jest możliwość zajścia w ciążę. Za odpowiedź bardzo dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Skuteczność antykoncepcji może obniżyć ciężka biegunka, trwająca np. ponad 24 godziny. Najprawdopodobniej nie ma Pani powodów do obaw.
Pozdrawiam!