Tabletki antykoncepcyjne a dodatkowa antykoncepcja

Witam, biore tabletki antykoncepcyjne Diane 35 w dniu zazycia 14 i 15 tabletki mialam problemy z żołądkiem i wystapiły wymioty 3 godz po wzięciu tabletki. Czy jeśli w ciagu 7 dni po tym zdarzeniu będę stosowała dodatkową antykoncepcję zminimalizuję szansę na zajście w ciążę, czy co należałoby zrobić? Karolina

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Sugeruję przyjąć kolejne opakowanie bez przerwy. Przez 7 dni po zapomnianych tabletkach proszę zabezpieczać się dodatkowo.