Test ciążowy z moczu pozytywny - 2 kreski, test z krwi negatywny. Czy możliwa jest ciąża?

Witam,
mam następujący problem, jestem już po dwóch poronieniach - ciąże obumarły w 7, a druga w 10 tygodniu ciąży. Po dłuższej przerwie znowu staramy się z mężem o dziecko. Okres mi się spóźnia już kilka dni, robiłam testy ciążowe z moczu, druga kreska jaśniejsza, ale jest. Dla pewności zrobiłam również test beta HCG i wynik poniżej 2, więc negatywny. Powtórzyłam z moczu test i nadal 2 kreski.
Za tydzień mam wizytę u lekarza, ale chciałabym się dowiedzieć, czy możliwa jest sytuacja, że pomimo negatywnego testu z krwi jestem w ciąży?
Pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Taka sytuacja jest możliwa, choć trudno mi znaleźć dla niej wyjaśnienie. Mogło dojść do błędu laboratoryjnego, zwykle to testy z krwi są bardziej czułe niż domowe testy z moczu. Fakt, że dwa domowe testy dały wynik pozytywny świadczy o podwyższonym poziomie beta HCG oraz o zagnieżdżeniu się zarodka w macicy.
Pozdrawiam i życzę Pani zdrowej ciąży bez komplikacji!