Test się pomylił i jestem w ciąży, czy coś innego mi dolega?

Witam,
mam 18 lat i od około 43 dni nie mam okresu. Ogólnie mam nieregularną miesiączkę, jednak nigdy nie zdarzyło się, żebym nie miała jej tak długo. Zrobiłam test ciążowy dla pewności, ale wyszedł negatywnie. W grudniu miałam przez 2-3 dni plamienia w kolorze jasnego brązu. Myślałam, że dostanę okres, jednak tak się nie stało.
Od tamtego czasu pobolewa mnie prawy jajnik. Nie jest to co prawda ostry ból. Jak go dotykam, to z reguły wtedy mnie bardziej pobolewa. Jestem bardzo zmartwiona, bo dzisiaj rano złapał mnie okropny skurcz w okolicy podbrzusza, przechodzący aż do odbytu. Trwało to około godziny i nie mogłam się ruszyć. Czy to może być ciąża, a test skłamał?
Dodam także, że jestem bardzo często zestresowana przez szkołę i od długiego czasu jestem bardzo rozdrażniona, ogólnie mam zmienne nastroje. Do tego jednak się przyzwyczaiłam. Nie wiem też, czy normalnym jest przeszywający ból przed i przez pierwszy oraz drugi dzień miesiączki. Mam tyłoskręt macicy i to być może dlatego.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Nieprawidłowe położenie macicy predysponuje do bolesnych miesiączek. Przyczyną opóźniania się miesiączki są najpewniej zmiany hormonalne związane chociażby ze stresem. Mogą to być trwałe zaburzenia, które należałoby leczyć.
Ból w okolicy jajnika może być spowodowany torbielą. Najczęstszym typem torbieli jajnika są torbiele czynnościowe, których powstaniu również sprzyjają zaburzenia hormonalne. Radzę udać się do ginekologa, który Panią zbada i zleci odpowiednie badania dodatkowe. Przed wizytą proszę ponownie wykonać test ciążowy, dla całkowitej pewności.

Pozdrawiam serdecznie!