Tik nerwowy u 10-latka i ból głowy podczas potrząsania a wynik EEG

Witam. Mój syn ma 10 lat i tik nerwowy głową, przygina ją do ramienia. I od tego czasu ma bóle głowy przy potrząsaniu głową. Jest nerwowy. EEG głowy wykazało zwiększony woltaż 7-8Hz, monorytmiczność. Co to może być?

Zdecydowanie sytuacja wymaga działania.Trzeba udać się do neurologa ,który dziecko zbada i podejmie decyzje co dalszego postępowania. w tym leczenia.
Tiki mają tendencje do nawrotów i czasem utrwalania .Niewątpliwie będzie tez potrzebna opieka i terapia psychologiczna pod kątem problemu.
Zapis eeg przedstawiony przez Panią jest lakoniczny i wydaje się całkowicie bez związku z problemem synka.

Proszę otoczyć dziecko czułością, troska,zaufaniem i poświęcać mu dużo czasu.
W żadnym wypadku nie zwracać mu uwagi ( są to ruchy mimowolne) ,aby " tak nie robił".

Choroba dotyczy dzieci inteligentnych i ogromnie wrażliwych.

Także w szkole porozmawiać z wychowawca ,aby był serdeczny w stosunku do problemu synka.

Ciepło pozdrawiam synka i Panią