Torbiel pajęczynówki blaszki czworaczej

torbiel pajeczynowki blaszki czworaczej wykryto u mnie rok temu i lekarz dal mi dzisiaj na kontrolne badanie rezonansu, mimo to czuje sie dobrze....tylko boli mnie kregoslup,czy torbilele sa niebezpieczne?pozdrawiam
ponad rok temu

Torbiele pajęczynówki są stosunkowo często opisywane w badaniach neuroobrazowych; Najczęściej to przypadkowe znalezisko, bez znaczenia klinicznego.
To wrodzone uchyłki pajeczynówki, które istnieją od urodzenia i zwykle nie zmieniajaąsię
Tylko w wyjątkowych wypadkach mogą być przyczyną nieprawidłowych objawów. To zależy od wielkości, lokalizacji i ewentualnej dynamiki torbieli.
Zalecone kontrolne badanie MRI pokaże czy jest jakaś różnica w obrazie torbieli.
Mam nadzieję, że torbiel jest stabilna. Nie powinna stanowić zagrożenia.

torbiele sa często wrodzone, jeżeli są duże lub powiększają się wymagają niekiedy interwencje neurochirurga, ale najczęściej nie maja znaczenia.Pozdrawiam