Uciążliwe plamienia międzymiesiączkowe - czy mogę mieć problemy z zajściem w ciążę?

Witam! Jestem kobieta i mam 30 lat. Moim głównym problemem jest plamienie międzymiesiaczkowe, które utrzymuje się już od ponad 2 lat. Plamienie rozpoczyna się 1,5 tygodnia przed miesiączką i trwa już do dnia miesiaczki, ma ciemnobrązową barwę. Lekarz twierdził, że objaw ten występuje z powodu tabletek antykoncepcyjnych, przez co zmieniał mi 3 razy tabletki antykoncepcyjne i nic nie poskutkowało. Kazał je zupełnie odstawić i nie zażywam już tabletek od kilku miesięcy. Plamienie nadal się pojawia. Cytologia wyszla dobrze. Robiłam badania krwi, wyniki wyszły dobre. Lekarz nie ma pojęcia, co może być tego przyczyną. Z racji swojego wieku chciałabym zacząć starać się z mężem o dziecko. Lekarz stwierdził, że w moim przypadku ciąża by najbardziej mi pomogła. Czy jest szansa, że zajdę w ciążę majac takie plamienia? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Same w sobie plamienia nie powinny spowodować problemów z ciążą. Może jednak je powodować przyczyna krwawień (która jak rozumiem, nie jest znana). Zawsze warto spróbować.