W jaki sposób leczyć polipy jelita grubego?

Witam serdecznie. Na początku października robiłem badanie kolonoskopii, które wykazało u mnie polipy jelita grubego- odbytnica, a badanie laboratoryjne określiło je jako pseupopolip zapalny,w blaszce właściwej grudka chłonna. Lekarz rodzinny nic nie wywnioskował i stwierdził że jestem zdrowy, jednak od czasu badania odczuwam ból w odbycie i mam przewlekłe biegunki. Czy to normalne? Co oznacza właściwie rozpoznanie po badaniu bo lekarz rodzinny nie potrafił mi odpowiedzieć, Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne odpowiednie leczenie i w zależności od ilości polipów ich usunięcie , konieczna wizyta u gastroenterologa