W jaki sposób leczyć problemy z napadami senności?

Dzien dobry Mam problem z napadami sennosci , dzieje sie to podczas jazdy samochodem nie jestem w stanie tego opanowac musze sie zatrzymac i i troche poruszac , boje sie ze zasne mam niskie cisnienie ale to dzieje sie rowniez po wypiciu kawy ,nie jestem zmeczona bo zdaza sie to tez rano gdy jestem wyspana , zdarza sie to nagle i nagle przechodzi , badanie komputerowe glowy nic nie pokazalo , moja neurolog mowi pij wiecej kawy ale to nie pomaga trwa to od paru lat teaz mam 48

Witam serdecznie,
nie jest to nic niezwykłego. U wielu osób występuje znużenie podczas jazdy samochodem i problemy z sennością. Dlatego powinniśmy się co dwie godziny zatrzymywać i wykonywać różne ćwiczenia gimnastyczne
lub po prostu zdrzemnąć się 15 minut. Na ogół to wystarcza.
Najlepiej jednak : przed poróżą przebiec się pół godziny lub popływać w basenie
mieć w miarę pusty żołądek.
Niektórym pomaga muzyka, innym wizualizowanie różnych spraw.
Wiele osób zamiast muzyki słucha audio-booków z kategorii psychothrillerów i thrillerów.
To ostatnie pomaga najlepiej, jeżeli ktoś jest na to podatny.
Z kawą bym nie przesadzał, zbyt dużo kawy powoduje zgoła odwrotny skutek. Raczej woda, soki owocowe.
Pozdrawiam i życzę miłych podróży
PS. Sam jeżdżę 30.000 / rok więc wiem o czym piszę

Witam!
To mogą być objawy somnolencji. Należy zrobić EEG standard i po prowokacji bezsennością. Wskazane wideo-EEG, plus komplet badań laboratoryjnych. To się da leczyć tylko trzeba najpierw zdiagnozować!
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.