Walka o narzeczoną po rozstaniu

Dzień dobry. Dwa miesiące temu odeszła odemnie narzeczona po trzech latach związku. Głównie z mojej winy, mam depresję, odreagowywałem na niej swoje stresy. Starałem się przez ostatni miesiąc o jej powrót ale to nic nie dało. Od dwóch tygodni nie mam z nią kontaktu. 25 grudnia wypada nasza 3 rocznica zaręczyn. Chciałbym przyjść do niej na wigilie lub 25 i przy jej rodzinie poprosić o drugą szansę i wręczyć jej drugi pierścionek zaręczynowy. Czy to ma w sens? Bartek 32 lata.

Czasem podobne działania dają efekt, równie często jednak prowadzą do bolesnego rozczarowania. Odbudowa związku to często proces długotrwały. Druga strona potrzebuje doświadczyć, że zmiana jest trwała, a nie wynika tylko z chęci "powrotu do tego, co było". Dlatego zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii. Specjalista pomoże nauczyć się w sposób adekwatny radzić sobie z emocjami i stresem, budować bezpieczne relacje interpersonalne itp. To albo pozwoli na odbudowanie poprzedniej relacji, albo (jeśli będzie to już niemożliwe) na pogodzenie się z rozstaniem i wejście w nową, satysfakcjonująca relacje bez popełniania poprzednich błędów. Warto to zrobić dla siebie,dać sobie szansę na zmianę i szczęście.

Z jej punktu widzenia - nie ma. Chciałbyś być workiem treningowym dla swojej dziewczyny? Jeżeli nie potrafisz panować nad stresem, to raczej, zamiast "wiązać ją" pierścionkiem zaręczynowym, zainwestuj w psychoterapię i skoryguj swoje postawy - dopiero potem składaj komukolwiek ofertę.

Dzień dobry, trudno odpowiedzieć na pana pytanie, czy to ma sens - to zależy od pana byłej partnerki. Pytanie które z kolei warto sobie zadać to czy tym razem jeżeli dziewczyna do pana wróci będzie pan w stanie zapanować nad swoimi emocjami. Jeżeli cierpi pan na depresję być może warto rozważyć rozpoczęcie psychoterapii. Pozdrawiam.