Wielkość zarodka w 5 tygodniu ciąży

jestem w 5 tygodniu ciąży. lekarz napisał na karcie wypisu ze szpitala że zarodek ma 15 mm. czy to nie za dużo?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Teoretycznie to za dużo. Tylko teraz jest kwestia skąd wzięty jest wiek płodu. W piątym tygodniu zarodek zwykle jest dużo mniejszy tzn znacznie poniżej 10mm. Proszę pamiętać iż ocena wieku, szczególnie w tak wczesnej ciąży obarczona jest często błędem. Na podstawie rozmiaru zarodka można przypuszczać iż jest to 7 tc.