Wpływ leku na zapalenie pęcherza na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych

Witam, cna usg byłoby widać już pęcherzyk ciążowyzy Cipronex ma wpływ na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych Vibin? Ostatnio miałam zapalenie pęcherza i niestety oddałam się chwili zapomnienia:) Nie zabezpieczyliśmy się dodatkowo z mężem... Czy mogłam zajść w ciąże?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Niestety nie podała Pani po jakim czasie od zbliżenia zostało wykonane badanie USG. Antybiotykoterapia może osłabiać działanie antykoncepcji hormonalnej. W celu weryfikacji ciąży proszę wykonać test po 14 dniach od stosunku.