Wpływ tofu na skuteczność odchudzania

Dzien dobry, przeczytałam ostatnio ze nabiał tj twarog mleko jogurty(oczywiście naturalne. Chude/poltluste) złe wpływają na odchudzanie, ponieważ wytwarzają śluz w organizmie ,powoduje gromadzenie wody... Od niedawna znacznie ograniczylam nabiał bo stanowił on duza cześć mojej diety. Jem raczej niskoweglowodanowo (100-120g węgli, jednak mam stosunkowo niewysoką masę ciała i niski wzrost) chciałabym zapytac, Jak sie to ma do sera tofu? Czy moge nim zamienić twarog? Nie zaburza on odchudzania?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna jest dobrze zbilansowana dieta. Proszę udać się do dietetyka.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,
zarówno nabiał jak i tofu są dopuszczalne w dietach redukcyjnych, wszystko zależy od ilości i pozostałych składników Pani diety.
Pozdrawiam serdecznie