Wskazania do zastosowania Morning after pillw trakcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, czy moglabym zazyc morning after pill jesli biore tabeletki antykoncepsyjne? Bralam ostatnio antybiotyk i w tym czasie kochalam sie z moim partnerem, boje sie, ze moge byc w ciazy, dlatego chcialabym wziac morning after pill, zeby miec pewnosc, ze nie zajde w ciaze. Prosze odpisac jak najszybciej, gdyz musze kupic te tabeletke w ciagu 24h. Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli podczas przyjmowania antybiotyku nie stosowała Pani dodatkowej antykoncepcji, ryzyko ciąży może być zmniejszone. Nie mogę tego potwierdzić, ponieważ nie napisała Pani jaki konkretnie antybiotyk Pani przyjmowała. Jeśli jednak między antybiotykiem a antykoncepcją istnieje interakcja, w celu uniknięcia zajścia w ciążę może Pani przyjąć tabletkę "po stosunku". O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem, który wystawi receptę.