Wykryto obecność przeciwciał przeciwjądrowych

Mam 32 lata ,bardzo często bolą mnie ręce i nogi.Lekarz rodz zasugerował bdania ANA oto wynik Przeciwciała przeciw jadrowe (ANA) W badanym materiale wykryto obecność przeciwciał przeciwjądrowych Miano 1:160 Typ świecenia homogenno-plamisty.Pyt Czy mżliwe jest ,że jest to toczeń?Wiem żeby to określić na 100 % trzeba mieć zrobione inne też badani,ale chciała bym wiedzieć czy taki wynik może to sugerować.

Sam wynik nic nie stweirdza poza obecnościa przeciwcial , ktore moga wystepowac w wielu schorzeniach autoimmunologicznych ,ale moga tez być u ludzi zdrowych . proponuje zacząc od konsultacji u lekarza reumatologa