Wymioty i jasny kolor kału u dziecka

Witam!moja 3 letnia córka najpierw wymiotowała a po około 4 dniach zaczeła oddawać jasny musztardowy stolec tak jakby napompowany powietrzem.niewiem czy to dieta zła czy jakiś wirus kupke robi tak 2 razy dziennie

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W zaistniałej sytuacji wskazane jest badanie USG jamy brzusznej oraz wykonanie podstawowych badań krwi uzupełnionych o enzymy trzustkowe oraz wątrobowe.