Wynik badania MR kręgosłupa u 43-letniej kobiety
Badanie MR wykazało : spłycenie lordozy szyjnej , C6/7 z cechami dehydratacji , hipointensywny w obrazach T2 zal , o obniżonej wysokości ; częściowa dehydratacja pozostałych krążków odcinka C , ostefitoza krawędziowa na przednich i tylnych powierzchniach trzonów C4-C7 ze współistniejącymi wypuklinami krążków m-kręgowych ,centralna wypuklina krążka C4/5 z przewężeniem otworów m-k , centralna lateralizująca na str. prawą wypuklinac 5/6 ,z modelacją worka oponowego i przewężeniem prawego otworu . centralna przepuklina krążka m-k C6/7 zwężająca otwory m-k , z możliwością ucisku korzeni nerwowych :worek na tym poziomie modelowany , redukcja rezerwy płynowej kanału kręgowego ; dodatkowo na tym poziomie pogrubienie więzadeł żółtych zwężające kanał kręgowy w tylnej części , rdzeń szyjny bez zmian ogniskowych

KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.