Wynik badania progesteronu i estradiolu

Proszę o analizę wyników, badanie było robione w 21dniu cyklu. Progesteron wynik 84,14nmol/l, estradiol wynik 409pmol/l, z góry bardzo dziękuję.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, wynik progestronu wg norm jest podwyższony jednakże zależy, jakie normy referencyjne przyjęło laboratorium w którym wykonywała Pani badanie oraz może być podwyższona bez żadnych negatywnych następstw (świadczy to o dobrej funkcji ciałka żółtego). Natomiast wynik estradiolu jest w normie. Pozdrawiam