Wynik gastroskopii 27-letniej osoby do analizy

Witam serdecznie, miałam wykonywaną dzisiaj gastroskopię i lekarz nie był zbyt skory do tłumaczeń i odpowiedzi. Prosiłabym o interpretację wyniku badania. " Dalsza część i opuszka dwunastnicy oraz odźwiernik, antrum, trzon i dno prawidłowe; wpust luźno obejmuje aparat; pojedyńczy obrzęknięty fałd poniżej prawidłowej linii Z (nie udało się pobrać wycinka ); przełyk prawidłowy; ściany gopp elastyczne. Wniosek: obraz na granicy normy, test Hp słabo dodatni" Czy powinnam się martwić??

Piotr Pilarski

Wynik prawidłowy. W zależności od objawów można przeprowadzić eradykację H. pylori. Sugeruję wizytę u lekarza zlecającego badanie.

Pozdrawiam.