Wynik rezonansu magnetycznego główki u dziecka

witam moje dziecko miało robiony rezonans główki. Wyszło m.in: Wokół biegunów przednich płatów skroniowych poszerzona przestrzeń płynową przymózgowia : po prawej 18/5/15 mm po lewej 17/10/17- najprawdopodniej torbiel pajęczynówki(?)W tylnym dole czaszki pośrodkowo w rzucie zbiornika wielkiego nieprawidłowy obszar płynowy 59,7/20,7/19,4 mm- najprawdopodnie torbiel pajęczynówki. Czy takie torbiele mogą powodować oczopląs, oraz podwyższone ck?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik MRI powinien ocenić specjalista neurolog dziecięcy, który zna szczegółowe dane kliniczne.