Wynik tomografii komputerowej kręgosłupa u 21-latki

Witam, mam 21 lat i własnie odebrałam wyniki tomografii komputerowej odcinka lędźwiowego kręgosłupa w których znalazłam niepokojące mnie zdanie "centralna wypuklina uciskająca na worek oponowy". Dodam, że od 4 lat próbuję najróżniejszych sposobów na zredukowanie bólu (rehabilitacja, naświetlania, masaże, leki przeciwbólowe, a nawet bioenergoterapeuta). Chciałam zapytać co jeszcze mogę zrobić aby kręgosłup przestał mi dokuczać? pozdrawiam

Witam serdecznie,

Świadczy to o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Musi udać się Pani do lekarza neurochirurga w celu konsultacji oraz ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.