Wynik USG tarczycy 33-letniej kobiety do analizy

W USG - guzek 10*8mm hypochogeniczny.Cytologiczne treść surowiczo- krwista z domieszka koloidu oraz pojedyncze normotypowe tyreocyty.W cieśni po L stronie lita kipoecka pewna zmiana 5*2mm co znaczy ta biopsja.Iwa

Dzień dobry,

Na razie proszę się nie stresować, zmiany są do obserwacji. Kontrolne usg tarczycy za ok 6 miesięcy. Jeśli zmiany nie będą się powiększać , to kolejne za 12 miesięcy. Gdyby okazało się, że zmiany uległy istotnemu powiększeniu konieczne będzie powtórzenie biopsji, ale to akurat mało prawdopodobny scenariusz :)

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz