Wyniki badań hormonalnych i tarczycy

mam wyniki tarczycowe TSH 1,3503ulU/ml FT3 2,43pg/ml FT4 1,04ng/dl P-ciała /anty-TG p/tyreoglob 261,55IU/ml ATPO 35,3 proszę mi powiedzieć czy są to prawidłowe wyniki czy świadczą o chorobie jakiej

Dzień dobry,

Ma Pani autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, o czym swiadczy podwyższone miano przeciwciał. Proszę skontrolować hormony tarczycy za ok 4-6 tygodni - rano na czczo. Jeśli będą nieprawidłowe konieczna będzie wizyta u endokrynologa. Przy okazji warto wykonać usg tarczycy, aby ocenić jej echogeniczność i echostrukturę. W Pani przypadku wskazana jest regularna kontrola hormonów - przynajmniej ocena TSH co 3, a w przypadku dobrego samopoczucia i prawidłowych wartości TSH co 6 miesięcy. Istnieje co prawda niewielka grupa osób z podwyższonym mianem przeciwciał, które nie rozwijają jawnych hormonalnych zaburzeń tarczycy, ale podwyższone miano przeciwciał wymaga okresowej kontroli hormonów.

Dzień dobry,

Prawidłowe wartości glikemii na czczo wynoszą 70-99mg%. Glikemia od 100 do 125 mg% jest wskazaniem do wykonania testu obciążenia 75 g glukozy (krzywa cukrowa). Proszę wyoknać ten test i z wynikami udać się do swojego lekarza. Jeśli w Pani rodznie były przypadki cukrzycy, to apewne konieczne będzie jeszcze wykonanie dodatkowych badań.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz.