Wyniki badania prób wątrobowych do analizy

Witam, proszę o interpretację wyniku GGTP. Wyniki moich prób wątrobowych i ich normy: Bilrubina całkowita 1,19 mg/dl (norma: 0,00-1,20) ALT 18 U/l (norma 0-41) AST 21 U/l (norma 0-37) GGTP 8 U/l (norma 11-49)

Witam,

Wyniki sa prawidłowe. Nieco obniżony poziom GGTP nie powinien stanowić dla Pana powodu do niepokoju, chyba, że w wywiadzie ma Pan stwierdzone jakieś choroby wątroby, takie jak np. WZW. Wówczas warto odwiedzić dobrego internistę lub zgłosić się bezpośrednio do gastrologa.

Pozdrawiam serdecznie

Marek Derkacz