Wyolbrzymianie pewnych spraw i panika u osoby

Jestem osoba ktora wiele rzeczy wyolbrzymi i niestety strasznie panikuje. Gdy sobie cos wmowie to nie daje mi to spokoju, czasami nawet mam problemy z zasypianiem przez to.Np. jak dowiem sie ze ktos umarl to boje sie ze za nie dlugo mnie to tez spotka Co moge zrobic sama zeby taka nie byc. Prosilabym o jakies wskazowki.

Witaj,
najlepiej powierzyć problem terapeucie,gdyż może się wiązac z tzw.lękiem separacyjnym/nieprzepracowane w dzieciństwie urazowe doświadczenie opuszczenia/.
Zapraszam i pozdrawiam