Wysokie ciśnienie a dawka leku Tanatril

Od 22 lat biorę Bisocard 5mg i Tanatril 5mg (1xdz). Przez kilka ostatnich lat miałam RR 120-130/75-80. Mam 53 lata, ale nie przeszłam jeszcze menopauzy. Od 2 mies.moje średnie ciśnienie wynosi ok.150-160/80 i puls ok.55/min. Często boli mnie głowa. Rzuciłam palenie (:D), liczac że ciśnienie nieco spadnie. Czy powinnam zwiększyć dawkę Tanatril 5mg do 2x1 tabl. ? ?Czy wzrost ciśnienia skurczowego może być związany z wiekiem?

Mikołaj Cyganok

Witam! Częste bóle głowy mogą świadczyć o występowaniu zwyżek ciśnienia tętniczego, co zresztą potwierdza się w Pani aktualnych pomiarach. Nie powinna Pani samodzielnie zwiększać sobie dawek leków. Proszę niezwłocznie udać się do lekarza rodzinnego, który odpowiednio zmodyfikuje leczenie.