Wzdęcia, ból brzucha i zatrzymywanie wody w organizmie po zjedzeniu większej dawki jedzenia

Od kilku tygodni mój organizm dziwnie reaguje na spożywane jedzenie. W tygodniu jem mało i jest wszystko okej. W weekend jak zjem tylko nieco więcej to od razu boli mnie brzuch, jest wzdęty a następnego dnia zbiera się woda w organiźmie. Zaznaczę jeszcze, że najczęściej nie jem nic cały dzień i posiłek spożywam wieczorem. Co może być przyczyną? Alergia pokarmowa raczej nie wchodzi w grę bo spożywałam identyczne produkty kiedyś i nie miałam problemów.

Lek. Tomasz Budlewski

Może to być wyniki nieregularnego jedzenia. Proponuję udać się do lekarza gastroenterologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.