Z czego wynika podwyższony cholesterol całkowity?

Witam.Mam pytanie z analizą badania cholesterolu.Cholesterol całkowity: 225 mg/dl; HDL:97mg/dl; trójglicerydy:67; LDL:115 mg/dl.Z czego wynika podwyższony cholesterol całkowity skoro pozostałe wartości są dobre?Co to może oznaczać?Mam 40 lat, 168cm; 55,5 kg wagi.

Piotr Pilarski

Cholesterol całkowity składa się z "dobrego" HDL i "złego" LDL cholesterolu. U Pani jest wysoki poziom tego dobrego dlatego cholesterol całkowity przekraczający normę nie jest powodem do niepokoju. Sugeruję zapoznanie się z artykułem https://portal.abczdrowie.pl/cholesterol-calkowity

Pozdrawiam.