Z czego wynikają różnice w wyznaczaniu tygodnia ciąży?

Witam. Trzy dni temu dowiedziałam się że jestem w ciąży. Z badania hcg krwi wychodzi 3/4 tydzień, było 609hcg, a z mojej miesiączki, licząc w przeróżny sposób 7 tydzień, pierwszy dzień ostatniej miesiączki był 23 kwietnia, na wizytę jeszcze musze czekać, czy to jest prawdopodobne ze to właśnie 7 tydzień? Bardzo proszę o pomoc

Lek. Paweł Szadkowski

Skoro miesiączka była 23 kwietnia, to owulacja nastąpiła około 7 maja. Czyli aktualnie jest to ok. 4 tydzień (4 tygodnie i 3 dni). Oczywiście ciężko to powiedzieć nie znając długości Pani cykli.