Badanie z krwi

Witam,

proszę o pomoc. Zrobiłam badanie z krwi beta - HCG, wynik to 3 mIU/ml. Pierwszy dzień ostatniej miesiączki miałam 23 kwietnia, cykle mam co 28 dni. Badanie wykonałam 14 maja.

Co może oznaczać ten wynik ?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Jeśli ostatnia miesiączka była prawidłowa (nie była krótsza ani mniej obfita niż zwykle), a podejrzewała Pani, że mogła zajść w ciążę w tym cyklu, to wykonała Pani badanie nieco za wcześnie. Wynik badania stężenia beta HCG jest miarodajny najwcześniej po 7-8 dniach od zapłodnienia. W tym przypadku wykonany test był najpewniej po 7 dniach od owulacji (i ewentualnego poczęcia). Pani wynik jest ujemny- o ciąży świadczy wynik powyżej 5 mIU/ml, ale ze względu na opisane powyżej okoliczności radzę ponowić badanie, gdy będzie się spóźniała miesiączka.
Pozdrawiam serdecznie!