Zaburzenia osobowości i pamięci po pobiciu

witam, niedawno brat mojego chłopaka został pobity, był w śpiączce przez kilka dni podejrzewali że brał narkotyki ponieważ miał zaburzenia osobowości i majaczył,okazało się że jednak nie, matkę i ojca zaczął poznawać dopiero po kilku tygodniach ma pamięć krótkotrwałą i widzi zwierzątka których nie ma, wymyśla miejsca których nie ma a myśli że jest w tym momencie np jest w łóżku w szpitalu a mówi że gotuje albo leci samolotem lub jedzie tramwajem, w mr rozpoznano ogniska zapalne, niedotlenienie
ponad rok temu

Witam serdecznie. Objawy o których Pani pisze prawdopodobnie są skutkiem pobicia, w wyniku którego doszło do uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego. Potrzeba długiego okresu czasu - nieraz kilku miesięcy, aby tkanka mózgowa mogła się zregenerować a ogniska zapalne ustąpiły. Nie ma również niestety gwarancji, że pacjent w 100% odzyska dawną sprawność intelektualną. Szerszych informacji powinien Państwu udzielić lekarz prowadzący.