Zachowanie przyjaciółki w związku

Dzień dobry Mam problem z moja przyjaciółka jest w związku okolo 2 lech od jakiegoś roku wszystko sie posypalo ona ciągle mowila ze on sie zmieni zresztą do teraz tak jest...wybacza mu zdrady kłamstwa. .nikogo nie chce sie słuchać rodziców przyjaciół. ..opuscila sie w szkole wcześniej wzorowa uczennica a teraz ledwo dopuszczajace oceny dostaje. ..przychodzi do domu i myśli kiedy on napisze. .dzwoni do niego on ja olewa. ..chciała by byc ciągle przy nim bo nne ufa

To, co Pani obiektywnie widzi, przyjaciółka widzi przez pryzmat zakochania i nie jest wstanie do końca ocenić rzeczywistości. Trudno jej tez uwierzyć, w to, co Państwo widzą. Czasem nie można nic zrobić oprócz pozwolenia przyjaciółce na wzięcie odpowiedzialności za swoje życie przyjaciółce- może kiedyś albo on się zmieni, albo ona się przekona jak jest naprawdę, albo przeżyje swój czas tak jak wybrała, nawet za cenę frustracji. I choć to smutne i trudne patrzeć na cierpienie bliskiej osoby, to jednak by ktoś się zmienił musi sam tego chcieć i być zmotywowanym. W przeciwnym razie można jedynie przypominać o swoim zdaniu, proponować rozwiązania albo wspierać w sytuacji kryzysu ( nadal zaznaczając jednak granice i oddając odpowiedzialność ).

Witam. Skoro pani z nią o tym rozmawia a do niej nie dociera, to nie ma co samej się zadręczać, bo chyba też za bardzo to pani robi, a przyjaciółka jest odpowiedzialna sama za swoje wybory.