Zapalenie błony śluzowej żołądka w badaniu histopatologicznym

Witam prosił bym o przetłumaczenie badania histopatologicznego. Przełyk baretta ale to już miałem wynik Slim Dysplasia - Karmin .Zapalenie bł. śluzowej żołądka -antrum. Zapalenie błony śluzowej żołądka -odzwiernik. Fragmenty bł śluzowej typu wpustu żołądka z przewlekłym naciekiem zapalnym z cechami rozrostu dołączonego i metalizacja jelitowa.

Wynik Slim Dysplasia - oznacza brak dysplazji śluzówki czyli pozytywna cecha świadcząca o braku przemiany nowotworowej. Pozostałe wyniki świadczą o stanie zapalnym śluzówki, a metaplazja czyli zamiana błony śluzowej żołądka w błonę śluzowa jelita jest następstwem tego stanu zapalnego.