Zapalenie dwunastnicy i brak poprawy pomimo antybiotykoterapii

mama ma zapalenie dwunastnicy-probuje utrzymac diete,ale ciagle boli brzuch,ciagle lezy bo chdzenie to bol,ma problemy z wyproznianiem po jakimkolwiek posilku.Bierze przepisane antybiotyki i nie ma poprawy(tydzien minal),zaczela wczoraj wymiotowac.Miala tez kolonoskopie,po plynie na przeczyszcz.wymiotowala,nie jadla za dwatyg wczesniej i nie dokl.jelita oczyszcz.mieli powtorzyc i cisza..pomoznie mi prosze,bo nie wiem co robic,szpital w ketrzynie chyba slabo leczy...

Witam,

Oprocz antybiotykoterapii powinna mama rowniez otrzymac leki zmniejszajace kwasnosc soku zoladkowego (tzw. inhibitory pompy protonowej) w celu stwrzenia korzystnych warunkow dla regneracji blony sluzowej. Jezeli utrzymuja sie nudnosci i wymioty to wskazane jest stosowanie lekow prokinetycznych i/lub przeciwymiotnych. Tak czy inaczej konieczna wydaje sie konsultacja internistyczna.

Pozdrawiam!

Krzysztof Gryga