Zapalenie oskrzeli i chrapanie u trzyipółmiesięcznego dziecka

witam moja coreczka skonczyla trzy i pol miesiaca wczoraj przestala brac antybiotyki bo miala zapalenie oskrzeli dzisiaj bylysmy na kontroli pani doktor powiedziala ze jest zupelnie zdrowa ale zapomnialam zapytac o jedna rzecz od tygodnia moja coreczka podczas snu ( chrapie ) co to oznacza ? w dzien nie ma zadnego katarku i w nocy tez nic nie slysze poza tym chrapaniem przez sen prosze o porade pozdrawiam

Chrapanie może oznaczać przerost tkanek miękkich związane ze stanem zapalnym organizmu, lub z cofniętą żuchwą, a wraz z nią językiem blokującym drogi oddechowe. Możliwy jest też wrodzony przerost podniebienia miękkiego. Czy córeczka kest karmiona piersią? Ewentualny stan zapalny organizmu może być związany z nietolerancją pokarmową. Może Pani tytułem próby odstawić w swojej diecie produkty zbożowe i mleczne i zaobserwować ewentualne zmiany.