Zapomniane 2 ostatnie tabletki - kiedy mogę czuć się zabezpieczona?

Witam, zapomniałam wziąć 2 ostatnich tabletek (w tym też czasie brałam antybiotyki), pominięte tabletki powinnam wziąć we wtorek i środę, a od czwartku rozpocząć 7-dniową przerwę. Aktualnie jest piątek, do jutra włącznie będę brała jeszcze antybiotyki. Gdybym chciała teraz zrobić przerwę krótszą niż 7 dni, a dokładnie w najbliższą niedzielę rozpocząć nowe opakowanie, to od kiedy mogę czuć się zabezpieczona? Pozdrawiam, S.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Stosowanie wielu leków, w tym także antybiotyków ma wpływ na skuteczność antykoncepcji. Warto zatem przeczytać ulotkę, zarówno tabletek antykoncepcyjnych, jak i leku, by dowiedzieć się czy istnieją w przypadku danych leków istnieją między nimi interakcje. Jeżeli istnieją, zarówno w trakcie przyjmowania leku, jak i 7 dni po jego zakończeniu, należy stosować dodatkowe (niehormonalne) metody antykoncepcyjne.