Zasiłek rehabilitacyjny przy zaawansowanej chorobie zwyrodnieniowej stawów

Witam ponownie. Czy w związku z zaawnsowana choraba zwyrodnieniowa stawów kręgosłupa mogę ubiegać się o zasiłek rehabilitacyjny i grupe niepełnospawnosci . Jakie mam szanse i czy waro. Nadmienie ze pracuje w szwalni czyli 8 godz. bardzo obciążam szyje. Czy konieczna jest operacja czy można jeszcze poczekać. Bardzo dziekuje za odpowiedz.

Świadczenie rehabilitacyjne moze byc przyznane po 6mies trwania niezdolności do pracy. Niezależnie od tego mozna uzyskac stopień niepełnosprawności co moze u pracodawcy skrócić czas pracy i wydłużyć urlop