Zdrętwienie kciuka, bóle z tyłu karku

mam lekkie zdretwienie kciuka mrowienie mam tez lekkie bule z tylu karku oraz zawroty glowy jesli glowe podnosze do gory to mam to mam zawrot glowy jesli tez leze a zmieniam pozycje to niekiedy tez pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Sugerowałbym kontrolną wizytę u neurologa. Zaburzenia czucia i parestezje są właśnie takim wskazaniem. Co do zawrotów głowy podczas zmiany pozycji jest to wynik najczęściej hipotonii ortostatycznej. Jest to zjawisko mniej lub bardziej ..ale jednak fizjologiczne.

Opisane objawy mogą być wynikiem wad postawy, zwyrodnień kręgosłupa, ucisku na korzenie nerwowe w odcinku szyjnym
Na co Pan choruje? Jak waga i aktywność fizyczna, cwiczenia i sport?
Pozdrawiam