Zgrubienia w piersiach od strony pach - co to może być?

Witam,

Mam 21 lat. Od pewnego czasu badam sobie sama piersi. Ostatnio wyczułam w obu piersiach, w tych samych miejscach od strony pach, zgrubienia. Czy to mogą być tzw. wybrzuszenia tkanek w ogonie pachowym? Przed miesiączką te miejsca stają się bolesne i wrażliwe na dotyk.

Bardzo proszę o odpowiedź.

Witam serdecznie.

Faktycznie tkanka piersi sięga do dołu pachowego - jest to tzw. ogon Spence'a. To co Pani wyczuwa - mogą być zgrubienia tkanki gruczołowej, która ulega obrzmieniu przed miesiączką. Oczywiście, aby na 100% się przekonać, czy wszystko jest w porządku, radzę odwiedzić lekarza gienkologa.

Pozdrawiam serdecznie.